Alexander McQueen Savage Beauty - wystawa w Londynie już otwarta!14 marca 2015 w Londynie otwarto długo wyczekiwaną wystawę poświęconą twórczości Alexandra McQueen'a.


Alexander McQueen: Savage Beauty to swoista podróż ukazująca rozwój artystyczny projektanta i wizjonera mody, który zmarł śmiercią samobójczą w 2010 r. w wieku niespełna 41 lat. McQueen, targany emocjami, niezwykle wrażliwy, ale też prowokacyjny w swojej twórczości, uważany był za jednego z bardziej utalentowanych projektantów ostatnich lat. Jego wyjątkowa wyobraźnia, której dawał upust w swoich projektach przyniosła mu wielu zwolenników, ale też wzbudzała skrajne emocje. Suknie z piór czy słynne buty Armadillo to tylko niektóre z kontrowersyjnych propozycji McQueena. 

Czasowa wystawa, którą teraz można podziwiać w Victoria & Albert Museum, cztery lata temu pokazywana była w Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, przyciągając aż 661 tysięcy zwiedzających. Frekwencja w Londynie, rodzinnym mieście Alexandra McQueena, również zapowiada się imponująco. Pierwsza udostępniona pula biletów została wyprzedana w tempie ekspresowym! Wystawa czynna będzie do 2 sierpnia, a ceny biletów wynoszą od 17.5 do 44.4 £.

Alexander McQueen: Savage Beauty obejmuje prace projektanta począwszy od 1992 roku, kiedy to McQueen zaprezentował swoją kolekcję dyplomową w Central St. Martins, po niedokończoną kolekcję na sezon jesień -zima 2010


(fot. © Marc Hom / Trunk Archive, V&A)


 (Armadillo shoes)

(Modelka: Magdalena Frąckowiak, firstVIEW, V&A)

       (firstVIEW, V&A)0 komentarze: