10 sposobów by wyjść szczuplej na zdjęciu!


To duże szczęście być z natury fotogenicznym! Co zrobić jeśli taka cecha nas nie dotyczy?
Osoby określane fotogenicznymi, co by nie zrobiły na zdjęciu wyjdą zawsze uśmiechnięte, szczupłe i w idealnych proporcjach. A co z tymi niefotogenicznymi? Na co dzień atrakcyjne, a na zdjęciach jak na złość zupełnie do siebie niepodobne! Zamiast uśmiechu krzywy grymas, nie daj Boże zez, rysy twarzy zaskakująco obce, figura prawie jak u zapaśnika, niespotykanych rozmiarów ucho, ręka lub noga, nie wspominając już o za dużej głowie!

Podobnych katastrof fotogenicznych może być mnóstwo, a co za tym idzie oglądanie jakichkolwiek zdjęć z imprez rodzinnych, spotkań ze znajomymi jest prawdziwym wyzwaniem i wystawia na próbę poczucie dystansu do własnej osoby.

Na szczęście nie jest prawdą, że niefotogeniczność to cecha wrodzona! Przy odrobinie zaangażowania i świadomości istnienia pewnych trików, które służą atrakcyjnemu wyglądowi, można stać się mistrzem planu zdjęciowego! 

Najważniejsze to pamiętać o kilku zasadach, dzięki którym twarz i cała sylwetka będzie wyglądać naturalnie i szczupło! A na tym zależy przecież każdej z nas!

1. Jak ułożyć głowę 


Powinna być odrobinę przechylona, a broda lekko wysunięta do przodu. W ten sposób nie grozi Ci tzw. drugi podbródek, a twarz, dzięki odpowiednio dobranemu kątowi, będzie smuklejsza. 

2. Fotografowanie "z dołu" jest zakazane! 


Amatorskie zdjęcia robione z niskiej pozycji, a której aparat skierowany jest ku górze, by objąć sylwetkę - to gwarantowany efekt słonia, gdzie głowa i tors wyglądają nieproporcjonalnie, poszerzają i dodają kilogramów! Zdecydowanie korzystniejsze jest fotografowanie "z góry", gdzie aby spojrzeć w obiektyw musisz odchylić głowę, a szyja i tors wyglądają szczuplej.


3. Ubranie 


Ma znaczenie. Jeśli wiesz, że będziesz fotografowana, wybierz strój podkreślający figurę. Unikaj szerokich fasonów, te choć wygodne i stylowe, na zdjęciu mogą dodać Ci kilogramów i zniekształcić sylwetkę. Dobrze się sprawdzą ubrania w jednym kolorze. Zbyt duży kontrast kolorystyczny może przeciąć sylwetkę, jednocześnie ją skracając i poszerzając.

4. Pozowanie pod kątem 


To sprawdzony sposób na szczuplejszą sylwetkę na zdjęciu. Trik ten bardzo często stosują celebryci i modelki. Zamiast stać prosto do kamery, obróć lekko ciało, jedną nogę wysuń do przodu i skieruj w stronę obiektywu, a ciężar ciała przenieś na drugą nogę. 


5. Jak ułożyć ręce


Opuszczone wzdłuż ciała, na zdjęciu mogą znacząco poszerzyć całość sylwetki. Stąd często spotykane np. na czerwonym dywanie charakterystyczne pozowanie aktorek z jedną ręką na biodrze. Na co dzień odpowiedni będzie jednak trik, polegający na tym, by lekko schować ręce za plecy, a ciało obrócić do aparatu pod kątem.

6. Fryzura do zdjęcia


Uwaga na koki, warkocze i końskie ogony. Zbyt ciasno spięte włosy mogą spowodować, że rysy twarzy na zdjęciu ulegną nadmiernemu wyostrzeniu. Nie będzie to korzystne dla twarzy, ale może również zaburzyć proporcje ciała, sprawiając, że tors będzie wydawał się większy. Przede wszystkim powinnaś mieć świadomość charakterystycznych elementów swojej twarzy: wysokie czoło, lepszy profil czy najkorzystniejszy uśmiech.

7. Gdy siedzisz 


Pamiętaj, by skrzyżować nogi w kostkach. Twoje łydki będą wyglądały szczuplej!


8. Nie pozuj zbyt blisko aparatu 


Im bliżej aparatu, tym twarz i cała sylwetka są większe. Dla lepszych proporcji ciała, ustaw się w odpowiedniej odległości.

9. Trik z torebką 


Jeśli chcesz coś zamaskować, nieco za duży brzuszek czy niekorzystny wzór na ubraniu, do zdjęcia zakryj go torebką :)

10. Bronzer, świetlista opalenizna 


Aby twarz nie wyglądała na zdjęciu płasko i bez wyrazu, użyj delikatnego broznera. Gdy na zdjęciu pokazujesz nieco ciała, np. ręce czy nogi, wskazane jest, by były muśnięte rozświetlającym balsamem lub samoopalaczem, jeśli nie możesz się pochwalić naturalną opalenizną. Dzięki temu twarz i ciało nabiorą subtelnego blasku.


0 komentarze: