7 zasad stylowego ubioru - na każdy dzień!Oto kilka rad, które pomogą Ci podjąć odpowiednie modowe decyzje każdego ranka przed wyjściem z domu!

Zerkasz z zazdrością na blogerki, fashionistki i wszystkie #itgirl, zastanawiając się, jak one to robią, że niezależnie od sytuacji wyglądają świetnie i mają to coś, co sprawia, że ich strój w każdym najmniejszym nawet detalu jest po prostu doskonały?Styl to cecha, której w większości przypadków można się nauczyć!

Jedni styl mają we krwi, za innymi, nie czarujmy się, stoi sztab stylistów. Przeciętna kobieta musi polegać na swoich, często wyuczonych i sprawdzonych na przestrzeni czasu nawykach.

Mamy złoty środek, dzięki któremu małymi kroczkami wypracujesz nowe, świadome spojrzenie na swój styl. Zebraliśmy uniwersalne zasady, o których powinnaś pamiętać każdego ranka.


1. Zdejmij jeden z dodatków!


To częsty problem wielu kobiet. Chcąc podkreślić swój strój zakładają za dużo biżuterii i wyrazistych dodatków na raz. Bardzo łatwo w ten sposób przekroczyć granicę dobrego smaku i doprowadzić do stylizacyjnej katastrofy. Pamiętaj minimalizm jest najlepszym przyjacielem stylowego wyglądu, a słowa o zrezygnowaniu z jednego dodatku przed wyjściem z domu należą do samej Coco Chanel, która w kwestii mody pozostaje niepodważalnym autorytetem.2.  Usiądź w w wybranym stroju!


To zasada, której szczególnie powinny się trzymać osoby wybierające się do biura, na spotkanie, drinka czy kolację, podczas których przyjdzie im przebywać przez dłuższy czas w pozycji siedzącej! Ubranie powinno być wygodne, nie ciągnąć się i nie uwierać, nie ściskać zbyt mocno w pasie itd. Uwaga też na spódnice - sprawdź czy długość spódniczki przed kolano, w pozycji siedzącej nie będzie już zbyt krótka, a rozcięcie w modnej spódnicy kopertowej lub drapowanej nie odkryje zdecydowanie więcej niż chciałabyś pokazać!


3. Przejrzyj się w lustrze i krytycznie oceń całość stroju!


W tym również dodatki - torbę, buty, okulary przeciwsłoneczne! Niby oczywista rzecz, a jednak! Zazwyczaj na sam koniec pobieżnie zerkamy w lustro, oceniając bardzo ogólnie nasz wygląd i koncentrując się raczej na twarzy lub newralgicznych miejscach np. czy któryś z elementów nas nie pogrubia. Następnym razem swoją uwagę skup na modowym aspekcie zestawu oraz tym czy np. dana torebka pasuje do reszty stroju. To detale, złożone w całość, często decydują o stylowym wyglądzie. Nie jest to łatwe, ale odrobina obiektywizmu zawsze będzie Twoim sprzymierzeńcem.


4. Zrób sobie zdjęcie


Lustro nie zawsze jest wystarczające! Selfie lub zdjęcie zrobione pod różnym kątem, ukazujące jak wyglądasz z boku lub z tyłu, może okazać się bardzo pomocne w ocenie danej stylizacji. Możesz również poprosić partnera by zrobił zdjęcie całej Twojej sylwetki.


5. Bielizna - nie może być widoczna


To istotny punkt, którego nie należy pomijać! Bielizna zawsze powinna pozostać niewidoczna. Odcinającej się linii fig mówimy stanowczo nie!


6. Sprawdź nowe buty


Poświęć chwilę i sprawdź czy nowe buty nie będą Cie uciskać. Po prostu przespaceruj się po pokoju. Jeśli poczujesz najmniejszy dyskomfort, to znak, że w ciągu dnia będzie tylko gorzej! Możesz zaopatrzyć się przezornie w plastry na odciski, ale jeśli w danym dniu czeka Cię więcej chodzenia, wybierz wygodne i sprawdzone buty, a nową parę odstaw na bok, by po powrocie zastosować techniki na rozchodzenie nowych butów.


7. Torebka stylowej kobiety


Torebka oraz jej odpowiednia zawartość to kwestia kluczowa dla kobiety! Przed każdym wyjściem, a najlepiej dzień wcześniej sprawdź, czy w Twoim zestawie "must have" na pewno niczego nie brakuje! Błyszczyk, nawilżone chusteczki, puder, tusz do rzęs itd. Twoja torebka - twoje królestwo!
0 komentarze: